Szczoteczki soniczne i irygatory

W tej kategorii znajdziesz ofertę sonicznych szczoteczek do zębów oraz irygatorów. Oba te produkty mają na celu zapewnienie lepszej higieny jamy ustnej i mogą być szczególnie przydatne dla osób z problemami z dziąsłami, a także dla tych, którzy chcą zapobiegać chorobom związanym z jamą ustną. Szczoteczki soniczne to urządzenia, które wykorzystują technologię sonicznych drgań, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną i bakterie z zębów i dziąseł. Irygatory to natomiast urządzenia służące do płukania jamy ustnej. Działają one poprzez wytwarzanie strumienia wody, który jest kierowany do przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Szczoteczka soniczna czy irygator - co wybrać?

Irygatory od dawna wykorzystywane są w gabinetach stomatologicznych, a w ostatnich latach znacząco wzrosła ich popularność w domach. Jest to urządzenie, które pomaga zadbać o czystość przestrzeni międzyzębowych. Jest doskonałą alternatywą dla nici, wykałaczek czy szczoteczek międzyzębowych. Irygatory wykorzystują strumień wody pod ciśnieniem do precyzyjnego oczyszczania wszelkich trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Natomiast szczoteczka soniczna wykorzystująca mechanizm fal dźwiękowych potrafi wykonać kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę. W porównaniu z tradycyjnymi szczoteczkami ich skuteczność w czyszczeniu zębów jest nieporównywalnie lepsza. Wykorzystywane fale dźwiękowe wprowadzają włosie w ruch pulsacyjno-wymiatający. Dzięki temu rozbijanie osadu oraz łańcuchów bakteryjnych jest o wiele łatwiejsze.

Szczoteczka soniczna, która oczyści nasze zęby z osadu oraz bakterii w zestawie z irygatorem, który oczyści przestrzenie międzyzębowe to idealny zestaw do pielęgnacji jamy ustnej. Zatem, aby prawidłowo zadbać o higienę naszej jamy ustnej najlepiej zaopatrzyć się w oba urządzenia. 

Na rynku dostępne są również soniczne szczoteczki dla dzieci, które mogą być stosowane już od pierwszego ząbka. Czy się różnią szczoteczki soniczne dla dzieci od szczoteczek dla dorosłych? Ilością drgań na minutę, która oscyluje w granicach 16-30 tyś pulsacji na minutę, oraz oczywiście niepowtarzanym dizajnem. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

  • ilość drgań na minutę - parametr ten jest odpowiedzialny za precyzyjne usuwanie osadu na zębach oraz przebarwień. Szczoteczki skutecznie oczyszczające zęby powinny oferować przynajmniej 30-40 tysięcy drgań na minutę.
  • czas pracy bezprzewodowo - odpowiednia bateria zapewnia możliwość korzystania ze szczoteczki w podróży bez konieczności jej ładowania.
  • ilość dostępnych trybów pracy - szczoteczka oprócz standardowego trybu powinna oferować dodatkowe tryby uzależnione od potrzeb użytkownika. Do najbardziej popularnych trybów można zaliczyć: wybielający, delikatny czy masujący dziąsła.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie irygatora?

  • możliwość regulacji ciśnienia - tryby pracy są istotne pod katem dzieci oraz osób z wrażliwymi dziąsłami.
  • pojemność zbiornika - minimalna pojemność zbiornika zapewniająca wyczyszczenie zębów bez konieczności dopełniania wodą to 200 ml. 
  • czas pracy bezprzewodowo - odpowiednia pojemność akumulatora umożliwia korzystanie z urządzenia w podróży.
  • różne końcówki - producenci oferują końcówki o różnym przeznaczeniu np.: specjalne do czyszczenia aparatów ortodontycznych, implantów, do płukania kieszonek zębowych, a nawet do czyszczenia języka.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne dla dzieci to urządzenia, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Zazwyczaj posiadają one mniejsze końcówki i łatwiejsze do chwytania uchwyty, co pozwala na bardziej precyzyjne i bezpieczne czyszczenie zębów.

W przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych, które wykorzystują ruch wirujący, szczoteczki soniczne dla dzieci działają dzięki drganiom ultradźwiękowym. Pozwala to na skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej oraz bakterii, a także na delikatne masowanie dziąseł dziecka.

Przy wyborze szczoteczki sonicznej dla dziecka warto zwrócić uwagę na wiek dziecka oraz na dostępność wymiennych końcówek szczoteczki, ponieważ regularna ich wymiana jest kluczowa dla utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak np. tryb miękki czy wyświetlacz czasu czyszczenia, które mogą pomóc dziecku w utrzymywaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Warto pamiętać, że szczoteczki soniczne dla dzieci nie zastępują regularnych wizyt u dentysty oraz codziennej higieny jamy ustnej, takiej jak szczotkowanie i nitkowanie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl