Słuchawki przewodowe

Słuchawki przewodowe gwarantują stabilne połączenie oraz wysoką jakość dźwięku, ponieważ dźwięk nie ulega kompresji tak jak w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Jeśli połączenie z urządzeniem odtwarzającym nie stanowi dla Ciebie problemu zdecyduj się na słuchawki przewodowe, które zapewniają lepsze doznania muzyczne. Oferujemy ciekawe rozwiązanie, słuchawki bezprzewodowe, które wyposażone są w kabel aux, który po podłączeniu zamienia słuchawki bezprzewodowe w przewodowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać ze swoich ulubionych słuchawek w sposób nieograniczony.

Słuchawki obecnie posiadają wiele funkcji, słuchanie muzyki, radia, prowadzenie rozmów czy nawet nagrywanie głosu. Zaletą słuchawek jest to, że zapewniają pewien rodzaj intymności. Dzięki nim możesz odciąć się od otoczenia i skupić się na odtwarzanej muzyce.

Na rynku dostępne są różne rodzaje słuchawek przewodowych:

  • słuchawki nauszne - opierają się bezpośrednio na małżowinach usznych.  
  • słuchawki wokółuszne -są większych rozmiarów, przez co dokładnie zakrywają ucho, a poduszki umieszczone na obwodzie świetnie wyciszają hałasy z zewnątrz.
  • słuchawki douszne - ich niewątpliwą zaletą jest mały rozmiar i lekka waga. Spokojnie mieszczą się w kieszeni spodni, a podczas użytkowania nie kolidują z innymi nakryciami głowy. Jakość odsłuchu jest dużo niższa niż w przypadku słuchawek nausznych czy wokółusznych, ale świetnie sprawdzą się jako dodatkowe słuchawki.
  • słuchawki dokanałowe - mają podobną konstrukcję jak słuchawki douszne, ale zamiast opierać się tylko na małżowinie usznej wsuwane są do kanału usznego.   

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek przewodowych?

  • konstrukcja - wybór konstrukcji jest wyborem indywidualnym, uzależnionym od okoliczności, w jakich używane będą słuchawki. 
  • pasmo przenoszenia - to zakres częstotliwości fal dźwiękowych. Z reguły mieści się w granicach 20-20 kHz, co jest zadawalające dla możliwości ludzkiego słuchu.
  • redukcja szumów - słuchawki wyposażone w aktywną redukcję szumów (ANC) zmniejszają hałas dochodzący z otoczenia.
  • impedancja - jest to parametr odpowiedzialny za głośność i jakość dźwięku słuchawek. Standardowe parametry impedancji dla słuchawek dousznych lub dokanałowych wynosi 16-32 omów, dla słuchawek nausznych lub wokółusznych od 32 do 64 omów. 
  • dodatkowe wyposażenie - producenci oferują słuchawki wyposażone w mikrofon, dotykowy panel sterujący, czy moduł sterujący zainstalowany na kablu.

 W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl