Sprzęt komputerowy i gamingowy

Akcesoria dla Graczy i Streamerów muszą charakteryzować się odpowiednią precyzją i wysoką jakością. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe artykuły gamingowe, które pozwolą Ci stworzyć odpowiednie stanowisko do wielogodzinnych maratonów gamingowych. Elementem łączącym wszystkie akcesoria do gamingu jest podświetlenie RGB, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego nastroju w pokoju gracza.

W jakie akcesoria gamingowe warto się zaopatrzyć:

Klawiatura gamingowa

Klawiatury gamingowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia stanowiska do gier na komputerach stacjonarnych. Najlepsze klawiatury tworzone są z wysokiej jakości materiałów i charakteryzują się wysoka precyzją. W parze z odpowiednią myszką mogą znacząco wpływać na Twoje wyniki. Klawiatury dla graczy, oprócz standardowych klawiszy często wyposażone są w specjalne klawisze funkcyjne, które umożliwiają zaprogramowanie ruchów. Dodatkowo klawisze numeryczne przełączone w tryb gier zapewniają lepszą wygodę w posługiwaniu się klawiaturą.

Klawiatura mechaniczna czy klawiatura membranowa?

  • Klawiatura membranowa - ten rodzaj klawiatur oferuje cichą pracę klawiszy, oraz lekką konstrukcję, jednak są mniej precyzyjne.
  • Klawiatura mechaniczna - z reguły jest cięższa, wykonana z solidnego materiału oraz głośniejsza jednak oferuje dużo lepszą precyzję.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury gamingowej?

  • rozłożenie klawiszy - klawisze powinny być odpowiednio ułożone, aby zapewnić graczowi właściwe jej użytkowanie.
  • funkcję anti-ghosting - umożliwia wciskanie kilku klawiszy jednocześnie bądź w krótkim czasie wywołując oczekiwany efekt.
  • podświetlenie - nie jest najważniejszą funkcją klawiatury, ale na pewno znacząco wpływa na nastrój podczas zabawy.

Mysz gamingowa

Myszki gamingowe charakteryzują się specjalnym wyprofilowanym wyglądem oraz dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi. Specjalnie zaprojektowane profile mają na celu odpowiednie ułożenie dłoni i minimalizowanie nieprzyjemnego odczucia. Oprócz tego mają konfigurowalne podświetlenie, funkcje makr do zapisywania ustawień, a do tego szereg innych funkcji, przydatnych podczas wielogodzinnych rozgrywek. 

Istotnym elementem podczas zakupu myszki gamingowej jest współczynnik precyzji DPI, który możesz dopasować zgodnie z wymaganiami poszczególnych gier. Zatem wybierane myszki powinny oferować możliwość zmiany poziomu DPI.

Kamera internetowa

Od jakiegoś czasu bardzo popularny jest streaming, a dokładniej kręcone i emitowane relacje z grania. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu rozrywką niezbędne jest wyposażenie swojego stanowiska w kamerę internetową o odpowiednej rozdzielczości. Podczas wyboru kamery internetowej zwróć uwagę na jej możliwości dodatkowe funkcje: rozdzielczość, wbudowany mikrofon, autofocus, szybkość zapisu.

Słuchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe są niezwykle istotnym akcesorium dla wymagających graczy. Ich budowa oraz funkcjonalności powinny odpowiednio wygłuszać dźwięki z zewnątrz, zapewniać zrównoważony i czysty dźwięk, pozbawiony zakłóceń oraz przerywników, aby użytkownik mógł poczuć magię wirtualnego świata.

Słuchawki dla graczy charakteryzują się niższą wagą niż tradycyjne słuchawki. Dzięki czemu, wielogodzinne noszenie słuchawek nie obciąża szyi czy karku, które narażone są na dodatkowe napięcia. 

Mikrofon w słuchawkach gamingowych jest ich nieodłącznym elementem. Zapewnia właściwą komunikację pomiędzy uczestnikami rozgrywek, więc podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na jego parametry.

Podkładka pod myszkę

Podkładki pod myszkę oprócz względów praktycznych, zapobiegają zarysowaniu biurka, oferują również pomocnicze cechy podczas gry. Zapobiegają ślizganiu się myszki, przez co znacząco wpływają na precyzje ruchów. Producenci oferują różne rozmiary podkładek, a ich wybór uzależniony jest od przeznaczenia. jeśli potrzebujesz podkładkę do pracy biurowej mniejsze rozmiary zapewnią Ci odpowiedni komfort pracy. Jednak dla graczy zdecydowanie lepsze będą duże podkładki, które zdecydowanie zwiększają zasięg ruchów.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl