Inteligentny dom

Szukasz urządzeń z pomocą których, możesz swobodnie komunikować się ze swoim domem i nim zarządzać? Zapraszamy do naszego sklepu Lemon Planet. Oferujemy urządzenia, które z wykorzystaniem domowej sieci wifi zautomatyzują wiele czynności. Natomiast z pomocą dedykowanych, bezpłatnych  aplikacji odpowiednio je zaprogramujesz i będziesz się z nimi komunikował. 

Kamera wifi IP zewnętrzna 4xZOOM z detekcją ruchu i alarmem 2mpx QW25 Kamera wifi IP zewnętrzna 4xZOOM z detekcją ruchu i alarmem 2mpx QW25
Producent: Lemon Planet
Cena:

139,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 166,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • PROMOCJA
Kamera wifi obrotowa 8mpx zewnętrzna do monitoringu domu z alarmem ZOOM QW80 Kamera wifi obrotowa 8mpx zewnętrzna do monitoringu domu z alarmem ZOOM QW80
Producent: Lemon Planet
Cena:

236,00 zł

Cena regularna: 259,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • PROMOCJA
Kamera wifi 2K niania elektroniczna wewnętrzna 4Mpx 128GB LEMON Apollo Kamera wifi 2K niania elektroniczna wewnętrzna 4Mpx 128GB LEMON Apollo
Producent: Lemon Planet
Cena:

129,00 zł

Cena regularna: 159,59 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • PROMOCJA
Kamera wifi obrotowa do monitoringu czujnik ruchu PIR śledzenie Otus 3.0 Kamera wifi obrotowa do monitoringu czujnik ruchu PIR śledzenie Otus 3.0
Producent: Lemon Planet
Cena:

173,00 zł

Cena regularna: 191,00 zł

Najniższa cena: 183,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • PROMOCJA
  • nowość

Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń oferujących podłączenie do domowego systemu zarządzania np: kamery do monitoringu, wyłączniki światła, listwy zasilające, gniazdka, grzejniki, stacje pogodowe, rolety, alarmy, bramy i wiele innych. Podstawową zasadą inteligentnego zarządzania domem jest zmaksymalizowanie funkcjonalności, zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu oraz kontrolowanie zużycia prądu, co niewątpliwie wpływa na koszty utrzymania domu.

Sterowanie inteligentnym domem

Są dwa sposoby zarządzania inteligentnym domem: 

  • inteligentna centralka - jest sercem całego systemu. To z jej poziomu wydawane są polecenia do scentralizowanych urządzeń. Wadą tego rozwiązania jest to, że awaria centralki powoduje wyłączenie wszystkich urządzeń.
  • telefon komórkowy - z pomocą dedykowanych bezpłatnych aplikacji na urządzenia mobilne, zarządzanie domem jest bardzo proste. Przed zakupem wybranych urządzeń warto zwrócić uwagę czy dedykowana aplikacja obsługuje wiele rodzajów urządzeń.

Transformacja w inteligentny dom wbrew pozorom nie jest taka trudna, a w dodatku może być wykonywana etapami. Rozłożenie kosztów związanych z zakupem inteligentnych urządzeń na dłuższy okres powoduje, że inwestycja w Smart Home nie jest aż tak kosztowna. Urządzenia można kupować pojedynczo, dokonując odpowiednich i przemyślanych zakupów. Dostępne na rynku urządzenia są bardzo proste w obsłudze, ich podłączenie do systemu zarządzania nie wymaga specjalistycznej wiedzy co również pozwala zaoszczędzić na usługach profesjonalistów.

Przewodowa czy bezprzewodowa instalacja?

Sterowanie inteligentnymi urządzeniami możliwe jest po ich podłączeniu do domowej sieci internetowej. Dostępne są dwa sposoby podłączenia, bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci wifi lub przewodowo za pośrednictwem kabli internetowych RJ-45. Jaki sposób podłączenia wybrać? Połączenie bezprzewodowe (wifi) pozwala na ograniczenie ilości kabli łączących urządzenie z routerem. Często urządzenia te są rozmieszone w wielu miejscach w domu a niektóre nawet poza domem. Ta metoda pozwala uniknąć kłopotliwego i kosztownego instalowania kabli pod tynkiem. i wiążących się z ich poprowadzeniem.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl